Altyazı çevirmeni olmak istiyorum
Thread poster: Handan Ceyhan
Handan Ceyhan
Handan Ceyhan  Identity Verified
Türkiye
Local time: 05:46
English to Turkish
+ ...
May 21, 2018

Herkese merhaba,

Uzun zamandır ilgimi çeken bir alanda çalışmaya başlamak istiyorum; altyazı çevirmenliği.
Kafamdaki sorular:
1) Bu işe başlamak için en uygun kanal nedir?

2) Netflix vendorlarına CV gönderiyorum. Yararı olabilir mi?

3) Bu alanda biraz olsun pişmek ve sonra büyük firmalara gözümü dikmek istiyorum. Bunun için ne yapabilirim?

Bu alanda deneyimli arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var.
... See more
Herkese merhaba,

Uzun zamandır ilgimi çeken bir alanda çalışmaya başlamak istiyorum; altyazı çevirmenliği.
Kafamdaki sorular:
1) Bu işe başlamak için en uygun kanal nedir?

2) Netflix vendorlarına CV gönderiyorum. Yararı olabilir mi?

3) Bu alanda biraz olsun pişmek ve sonra büyük firmalara gözümü dikmek istiyorum. Bunun için ne yapabilirim?

Bu alanda deneyimli arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var.

Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.

[Değişiklik saati 2018-05-21 22:46 GMT]
Collapse

Aziz Kural
Aziz Kural  Identity Verified
Türkiye
Local time: 05:46
Member
English to Turkish
+ ...
... May 25, 2018

Altyazı çevirmenliği için tıpkı normal çevirilerde Trados ve benzeri araçlar kulladığımız gibi en az bir altyazı programını iyi kullanabiliyor olman lazım. Subtitle Edit ve ya Subtitle workshop gibi programları tavsiye ederim. Bunun için programları internetten araştırıp indirip kurman ve bu programlar gibi bedava olan kulanım videolarını izlemen yardımcı olacaktır.
İyi çalışmalar dilerim.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Altyazı çevirmeni olmak istiyorum

Translation news in Türkiye

Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »