Colaborare: Contract pe drepturi de autor cu un client străin (Elveția)
Thread poster: Bianca Oneata
Bianca Oneata
Bianca Oneata
Romania
Local time: 01:41
French to Romanian
+ ...
Apr 11, 2019

Bună ziua,

Pentru colegii români care nu au PFA sau SRL și care lucreaza cu contracte pe drepturi de autor, ce faceți în cazul clienților străini? Mai precis, un client din Elveția care dorește să încheiem un contract, dar eu i-l pot oferi doar pe cel pe drepturi de autor? Clientul are firmă deschisă și în România, dar dintr-un motiv sau altul vrea ca noi să încheiem contractul pe firma din Elveția. Nu este vorba despre un scam, am mai lucrat cu ei.

M
... See more
Bună ziua,

Pentru colegii români care nu au PFA sau SRL și care lucreaza cu contracte pe drepturi de autor, ce faceți în cazul clienților străini? Mai precis, un client din Elveția care dorește să încheiem un contract, dar eu i-l pot oferi doar pe cel pe drepturi de autor? Clientul are firmă deschisă și în România, dar dintr-un motiv sau altul vrea ca noi să încheiem contractul pe firma din Elveția. Nu este vorba despre un scam, am mai lucrat cu ei.

Mulțumesc mult pentru răspuns,
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Colaborare: Contract pe drepturi de autor cu un client străin (Elveția)






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »